Nowa koncepcja platformy e-zamówienia

maj 30, 2019 | Platforma komunikacji

21 maja 2019 r. w siedzibie Urzędu Zamówień Publicznych odbyła się publiczna prezentacja założeń projektu „e-Zamówienia – elektroniczne zamówienia publiczne”

Jak zwykle przy takiej okazji pokazano zgrabną prezentację i omówiono najważniejsze cechy projektu. Nauczeni doświadczeniem (po poprzedniej prezentacji, 2 lata wcześniej  chwaliliśmy i wierzyliśmy nawet w sukces) nie będziemy tym razem wpadać w zachwyt. Poczekajmy na przetarg i podpisanie umowy.

Co jest ważne? Projektodawcy wyciągnęli trochę wniosków z 2 lat elektronizacji. Trochę szkoda, że takim kosztem, bo można je było wyciągnąć dużo wcześniej i bezkosztowo. Mają być wprowadzone standardy w celu ujednolicenia procedur.

Bedą też znacznie większe pieniądze na projekt a to oznacza, że walka wsród potencjalnych wykonawców platformy  będzie bardziej zażarta. Z pewnością nie da się wystartować z projektem w zakładanym terminie. MiniPortal ma działać do czasu wdrożenia nowego rozwiązania. Oczywiście cały czas są jeszcze możliwe rozwiązania komercyjne.

Ten projekt, w przeciwieństwie do poprzedniego z 2017 r.  na razie nie przewiduje modułu do aukcji elektronicznych.