apka

Poznaj Aplikację Mobilną Prawo Zamówień – Twój niezbędnik w Zamówieniach Publicznych

Sekcja FAQ

Czy aplikacja jest bezpieczna?

Oczywiście – tak! Aplikacja jest udostępniana przez oficjalny sklep aplikacji i przechodzi weryfikację bezpieczeństwa. Sama aplikcja nie zbiera żadnych danych i nie prosi o dostęp do żadnych specjalnych zasobów w telefonie. Powstała w Polsce a nie w Chinach 😉

Czy aplikacja jest bezpłatna?

Tak. Wersja udostępniana teraz, do końca roku 2020 jest i pozostanie bezpłatna. Mogą się jednak w aplikacji pojawić w przyszłości funkcje Premium za drobną opłatą. Nie będą jednak obowiązkowe a ich brak nie ograniczy posiadanych funkcjonalności aplikacji.

Na jakie systemy przygotowana jest aplikacja?

Aplikacja jest opracowna na system Android i iOS.
Na razie jest udostępniona tylko na Androida (API 21) tzn. od wersji 5.0 w górę

Jakie akty prawne obejmuje aplikacja?

Aplikacja obejmuje Prawo Zamówień w wydaniu do końca roku 2020 i nowe Prawo od roku 2021 oraz kolejne jak się pojawią. W ramach aktów 2020 aplikacja prezentuje Ustawę PZP oraz Rozporządzenie „w sprawie dokumentów” i Rozporządzenie w sprawie „środków komunikacji elektronicznej” jako najczęściej stosowane przez zamawiających i wykonawców i pewnie jeszcze potrzebne przez kilka miesięcy 2021 roku dla postępowań wszczętych w końcu roku 2020.
W grupie Prawo 2021 będzie ten sam zestaw ale powiększony o dodatkowe nowe rozporządzenia  (np. o wzorach ogłoszeń i inne) dodawane systematycznie do zbioru.

W chwili startu aplikacji (19.10.2020) akty 2021 nie mają jeszcze ostatecznego kształtu dlatego nie są opublikowane w aplikacji. Będą dodawane na bieżąco po ich oficjalnym opublikowaniu w Dzienniku Ustaw.

Czy w przypadku braku internetu mam dostęp do aktów?

W aplikacji są dwa rodzaje dostępu: online do zakładek Nowe Akty, Stare Akty i Wcześniejsze wersje oraz offline do zakładki Zapisane akty.

Akty w zakładce Zapisane są dostępne cały czas.

Czy mogę usunąć akty z telefonu?

Tak. Można usunąć te akty przy których jest ikona „kosza”

Pomyłkowo mam zapisany ten sam akt po raz drugi. Mogę usunąć?

Jeżeli jakiś akt będzie zapisany niepotrzebnie, będzie zdublowany, zawsze można go usunąć. Warto spojrzeć na datę dodania aktu by usunąć ten odpowiedni.

Gdy pojawi się nowa wersja aktu to jak ją odróżnić od poprzedniej?

Przy każdym akcie jest data dodania go do aplikacji. Po tym mozna się zorintować, która wersja jest starsza a która nowsza.

Czy mogę wyszukiwać po słowach lub numerach?

Tak – wystarczy wpisać szukane słowo lub numer i wcisnąć lupkę w klawiaturze.  Dolny licznik wyszukiwania pokaże liczbę trafień w obrębie jednostki redakcyjnej. W przypadku ustawy, tytuły rozdziałów, w których są poszukiwane słowa zmienią kolor na ciemnozielony.

Jak udostępnić fragment aktu prawnego innej osobie?

To nie sprawi problemu – dokładnie tak jak w innych aplikacjach – zaznaczasz tekst palcem na ekranie i udostępniasz przez wybraną aplikację.

Czy mogę robić własne notatki do poszczególnych przepisów?

Tak ale… w przyszłości. Funkcja notatek, do każdego artykułu lub paragrafu będzie udostępniona po pojawieniu się aktów prawnych 2021 w aplikacji. Będzie można także te  notatki sporządzać głosowo.

Polityka Prywatności

Niniejsza polityka prywatności aplikacji mobilnej Prawo Zamówień ustala zasady przetwarzania danych osobowych przez Administratora: AKADEMIA ZAMÓWIEŃ ( działalność JUKAM – Lech Wendołowski, 91-415 Łódź, pl. Wolności 12/201. NIP 7251092055)

Aplikacja nie wymaga podania jakichkolwiek danych osobowych użytkowników. Aplikacja nie przechowuje żadnych danych osobowych, które mogłyby umożliwić identyfikację konkretnego użytkownika Aplikacji. Aplikacja nie wymaga dostępu do żadnych danych osobowych przechowywanych w urządzeniu użytkownika. Anonimowe dane dotyczące aktywności użytkowników w Aplikacji mogą być zbierane i wykorzystywane do celów statystycznych oraz usprawnienia Aplikacji.

Administrator udostępnia w Aplikacji formularz kontaktowy w celu umożliwienia wzajemnej komunikacji użytkownika z Administratorem. Skorzystanie z formularza kontaktowego jest dobrowolne. Użytkownik może podać w formularzu kontaktowym adres e-mail, który będzie wykorzystany do nawiązania kontaktu zwrotnego Administratora z użytkownikiem.

W przypadku braku akceptacji zasad niniejszej polityki prywatności użytkownik zobowiązany jest nie instalować Aplikacji lub ją odinstalować. Usunięcie Aplikacji z urządzenia mobilnego jest równoznaczne z zakończeniem korzystania z Aplikacji.

Administrator zastrzega sobie prawo wprowadzenia zmian w Polityce Prywatności.

Nota Prawna

Teksty ustaw i rozporządzeń udostępnione w aplikacji stanowią materiał informacyjny i edukacyjny. Oficjalne teksty aktów prawnych są publikowane w Dzienniku Ustaw RP pod adresem http://dziennikustaw.gov.pl. Dokładamy starań by teksty aktów były aktualne. Twórcy nie ponoszą odpowiedzialności za aktualność danych oraz za skutki korzystania z udostępnionych przepisów prawa.

Pobierz aplikację ze sklepu Google Play.
App Store w przygotowaniu.